výhřevnost topení


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění výhřevnost topení.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

výhřevnost topení

Michal Stohr

2009-05-16 19:51:17
Dobry den,

mam v planu si zakoupit Vami prodavany set podlahoveho topeni 2,2m2 do kuchyne.Nyni k memu dotazu,v kuchyni je ted polozena stara dlazba a pod ni beton,bez jakekoli izolace.Na tuto dlazbu,planuji polozit elektricke podlahove topeni.Je zapotrebi pod rohoz poklast jeste nejakou izolaci?Polystyren,mirelon atd..Co se stane,kdyz tam zadna izolace nebude?Jak dlouho bude trvat,nez se podlaha trochu zahreje?Jeste jsem zapomel dodat,ze na topeni bude nalepena nova dlazba.

diky za jakoukoli odpoved
Stohr Michal

Ladislav Zevel

2009-05-16 21:29:52
Dobrý den,
pokud by jste instaloval topnou rohož přímo na stávající dlažbu, tak se bude podlaha ohřívat velmi dlouho cca 60 - 120 minut.
Doporučuji pod topnou rohož instalovat teplenou izolaci F-Board 6mm nebo 10mm, která odstíní akumulaci podlahy, omezí tepelné ztráty do podkladu a zajistí náhřev podlahy během 15 - 20 minut.
Samostatný polystyren nebo mirelon bych určitě nedoporučoval. Následkem tepelného namáhání podlahy by mohlo dojít k porušení konzistence flexibilní vrstvy a k poškození topného kabelu.
Flexibilní lepidlo nebo flexibilní stěrka se velmi dobře váže na povrch izolace F-Board a tvoří tak pevný celek odolávající tepelnému namáhání.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/izolace-a67/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace