jednožilový nebo dvoužilový kabel


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění jednožilový nebo dvoužilový kabel.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

jednožilový nebo dvoužilový kabel

Iva Volejníková

2009-05-08 17:19:57
Prosím poraďte, kdy je vhodnější použít jednožilový nebo dvoužilový kabel? Má sloužit k vytápění místnosti 20 m2, povrch dlažba.
Děkuji
Volejníková

Ladislav Zevel

2009-05-10 07:55:27
U jednožilového topného kabelu je při instalaci nezbytné vycházet topným kabelem z instalační krabičky a při zachování roztečí a vhodné trasy se s druhým koncem kabelu vrátit do instalační krabičky. Díky tomu je instalace o něco náročnější na správné rozvržení trasy i s ohledem na délku kabelu.

Dvoužilový topný kabel je na jednom konci opatřen dvěma vodiči pro napájení celého topného kabelu, které se zapojí do instalační krabičky. Druhý konec kabelu bude končit kdekoli na topné ploše, není potřeba se vracet do instalační krabičky tak jak je to nutné u jednožilového kabelu.

Jednožilový kabel je cenově výhodnější, ale je náročnější na pokládku, protože se musíte vrátit bez překřížení a se zachováním správné rozteče druhým koncem kabelu na začátek do instalační krabičky.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace