Koupelna


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Koupelna.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Koupelna

Čuban

2009-04-23 20:09:31
Dobrý den,
chystám se do právě rekonsrtruované koupelny pod dlažbu položit 5531020 LSDTS 12260-165, Samolepící rohož 260 W - 1,6 m2. Rohož chci používat pouze během mytí, neboť v bytě je instalováno ÚT. Když nepoužiji termostat (jeho cena je stejná jako cena rohože), jak velké je riziko, případně za jak dlouho může dojít k, přepálení ?
Děkuji za odpověď.
Miroslav Čuban

Ladislav Zevel

2009-04-24 07:19:53
Dobrý den,
pokud by jste instaloval topnou rohož přímo na betonovou podlahu, tak se bude podlaha ohřívat velmi dlouho cca 60 - 120 minut. Potom bude termostat současně sloužit jako časové spínání, aby jste měl v požadovaný čas příjemnou teplotu podlahy a současně bude spínat topnou rohož tak, aby měla podlaha nastavenou teplotu. Po nahřátí se bude rohož spínat jen na kratší časové intervaly, aby dohřála chladnoucí podlahu = úspory při provozu v porovnání s variantou bez termostatu.

Doporučuji pod topnou rohož instalovat teplenou izolaci F-Board (6mm), která odstíní akumulaci podlahy a zajistí náhřev podlahy během 15 - 20 minut. Přehřátí topné rohože při krátkém provozu jistě nehrozí, ale stejně by jste musel řešit spínání před užitím koupelny a bez regulace by byl provoz nákladnější. Proto úspory v pořizovacích nákladech na temperaci nejsou příliš rozumné a provoz bez termostatu Vám nedoporučuji.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/fboard-6-mm-p13/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace