Koberec na topné kabely


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Koberec na topné kabely.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Koberec na topné kabely

Jitka Žáková

2009-02-10 19:18:05
Dobrý den,

chtěla bych dát do dětského pokoje topné kabely do anhydritu o výkonu 160W/m2, ale kvůli malým dětem, chci dát na podlahu vhodný koberec. Schválíte mi tuto verzi?

Děkuji moc.
Jitka Žáková

Ladislav Zevel

2009-02-11 21:06:45
Dobrý den,
neschválím :) výkon 160W/m2 je vhodný pro dlažbu nebo PVC. Koberec je pro elektrické podlahové topení nevhodný. Pokud je koberec ovšem instalován celoplošně, lze instalovat výkon 80W/m2 nebo maximálně 100W/m2. Vychází Vám tepelné ztráty tak vysoké, že potřebujete 160W/m2?
Ladislav Zevel

Jitka Žáková

2009-02-12 08:44:21
Děkuji za odpověď a k vaší otázce, ten výkon 160 W/m2 mi navrhla firma, která to má provádět s odůvodněním, že si výkon můžu regulovat a mám v tom skrytou rezevru. Jinak se jedná o novostavbu, kde na podlaze bude 8 cm EPS, obvodové stěny jsou z 37,5 Ytongu a fasáda bude mít zateplení 5 cm EPS, světlá výška místností bude 255 cm a stropy ze sádrokartonů s izolací o tloušce min. 26 cm s tepelným odporem min. 6,5. Můžu poprosit o radu, jaký výkon by jste tedy doporučil,i do budoucna, kdyby se např. koberec - nyní plánovaný jako celoplošný - časem vyměnil za plovoucí podlahu? A ten výkon 160 W/m2 je zbytečně předimenzováný, nebo až přímo škodlivý např. na koberec, i kdyby byl hodně snížen?
Velmi vám děkuji za čas a laskavost.
Jitka Žáková

Ladislav Zevel

2009-02-12 15:05:37
Dobrý den,
výstižně objasnit celou problematiku je na delší článek. Začnu podstatou věci, pokud si necháte zpracovat projekt nebo alespoň výpočet tepelných ztrát, tak bude navržení systému přesnější a nebudete muset připlácet všude možně na různé rezervy "co kdyby". Jistě máte informaci o celkových tepelných ztrátách domu, tak si pro orientaci vydělte příkon podlahovou plochou. Novostavby mají obvykle spotřebu 45 - 80W/m2. Předimenzování výkonu na 160W/m2 při pokládce na tepelnou izolaci a následné zalití anhydritem není rozumné. Zbytečně se přehřívá tepelná izolace, máte vyšší okamžitou spotřebu a takový výkon v novostavbě nikdy nevyužijete. Já bych instaloval topné kabely o výkonu 10W/m s roztečí 10cm, to je pak 100W/m2. Pro obytné místnosti je to standard.Koberec Vám při teplotě podlahy 30-35st.C stejně do místnosti nepustí vyšší výkon. Pro plovoucí podlahu jsou ideální topné fólie. Topné kabely v anhydritu nebudou složit tak dobře.Tepelné namáhání koberce u Vás nehrozí, jistě nastavíte teplotní omezení podlahy asi na 30st.C. Firma se s tím nechce asi moc zabývat, a proto to bere dost zpříkra.
S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace