Natavená izolace


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Natavená izolace.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Natavená izolace

Bohouš

2024-01-29 21:28:22
Dobrý den,

Mám položený topný kabel Fenix, ADPSV 18520 Kabel dvouzil s oplet, 520W. V místě pod sprchovým koutem se nevyléval anhydrit, ale pouze se překrylo polystyrenem a zatížilo cihlou. (skladba: EPS, parotěsná folie, topný kabel). V tomto místě kabel netopil do anhydritu ale protavil část polystyrenu a má na 2 místech poškozenou izolaci. Jinak topí normálně.
Prosím o radu/doporučení - nechat tak / opravit (kit pro opravu, viz odkaz) / nebo jiné doporučení?
https://www.podlahove-topeni.eu/opravny-kit-c-2-p10/

Bohužel jsem špatně nastavil termostat, a cca 10 dní jsem topil náběhovou křivku promrzlé stavby na čidlo v termostatu, místo na čidlo v podlaze.

Fotky zde:
https://photos.app.goo.gl/js5NMkQXatEw8Qws9

Předem děkuji za pomoc
Bohouš

Ladislav Zevel

2024-01-30 07:51:22
Dobrý den,
bohužel máte i překřížený husí krk pro podlahové čidlo s topným kabelem a samotná volba topného kabelu s výkonem 18W/m2 byla chybná. Takový výkon přímo na tepelnou izolaci nepatří.
Pokud chcete spolehlivé řešení, udělal bych podlahu v koupelně znovu a s dodržením všech instalačních pravidel nebo bych to nechal pohřbené v podlaze bez opravy a položil na povrch topnou rohož.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
https://www.podlahove-topeni.eu/podlahove-topeni-do-koupelny/

Bohouš

2024-01-30 13:32:58
Dobrý den,

Předně děkuji za rychlou reakci. Co je špatně na volbě 18W/m2? Vytrhat anhydrit určitě nechci, takže uvažuji tímto směrem → 1. opravit topný kabel v místě kde je poškozená izolace, zalít zbývající část podlahy do betonu. Než začnu s obklady, tak aplikovat záložní řešení - topnou rohož/ heatflow / něco podobného, ať to jde dát pod finální vrstvu (dlažba). Pokud kabel v budoucnu přestane topit, tak napojit záložní řešení a nechat kabel mrtvý jak píšete. Doporučíte vhodnou aplikaci, kterou můžu ideálně napojit na stávající termostat? Fenix TFT Wifi
Děkuji!
Bohouš

Ladislav Zevel

2024-01-31 07:49:21
Dobrý den,
18W/m je na instalaci přímo na polystyren moc. Dochází k přehřívání a sublimaci polystyrenu. Oprava topného kabelu nemá cenu. V místě husího krku přes topný kabel se Vám také spálí a v budoucí dilataci sprchového koutu a ahydritové podlahy je to velké riziko.

Rovnou naistalujte topnou rohož. Doporučím Vám ultatenkou s výkonem 150W/m2. S termostatem Fenix TFT WiFi bude fungovat bezproblémově.


S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
https://www.podlahove-topeni.eu/ultratenke-topne-rohoze-cm-150wm2-a61/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace