Termostaty


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Termostaty.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Termostaty

Petr

2009-02-06 08:13:26
Dobrý den,děkuji za předešlou odpověď. Ještě se potýkám s problémem: Chtěl bych použít podlahové topení v kombinaci se stropními "infra panely". Musím mít dva termostaty?
Petr

Ladislav Zevel

2009-02-06 09:43:51
Dobrý den,
omlouvám se, že jsem tak zvídavý, ale proč chcete používat kombinaci podlahového topení s infra panely? Nasvěčuje snad výpočet tepelných ztrát, že podlahové topení nepokryje zcela tepelné ztráty místnosti?
Který zdroj tepla považujete za doplňkový? Podlahové topení vyžaduje regulaci se snímáním teploty podlahy a proto je možné uvažovat o spřažení regulace panelů s touto regulací, ale vzhledem k rozdílným odezvám a výkonům bych to nepovažoval za efektivní. Vhodným řešením by bylo nastavení určité teploty PT (režim regulace "Jen podlaha") a topné panely by byly ovládány prostorovým termostatem.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Petr

2009-02-07 11:25:32
Dobrý den, jsem na počátku novostavby RD (sendvičová dřevostavba 250mm), v projektu mám navrženo PT + přmotop.konv., které bych rád vyměnil za infra panely z důvodu (víření prachu atd.) Ve výpočtu tep. ztrát v mém projektu so moc neorientuji. Pokud by PT bylo dostačující, přikláněl bych se k tomuto řešení, ale to už je na nový kompletní projekt PT, konkrétně ke každé místnosti (rozmístění nábytku atd.).A nebo řešení jak jste již uvedl výše. Přivítám jakoukoliv radu.Děkuji.
Petr

Ladislav Zevel

2009-02-08 19:15:54
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se jedná o výstavbu nového domu myslím, že by podlahové topení mělo pokrýt požadavek na tepelný výkon. Záleží i na plánované povrchové úpravě podlahy. Doporučuji, aby jste si alespoň promluvil s projektantem. Výpočet tepelných ztrát máte, tak stačí jen několik výpočtů na kalkulačce a máte jasno. Vše se dá navrhnout elegantně, tak aby např. kolem místnosti byl 60cm límec, kde nebude topení z důvodu zařizovacích předmětů.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Petr

2009-02-17 09:04:42
Dobrý den, děkuji za předešlou radu.Chtěl bych se ještě zeptat jestli musí mít před pokládkou PT základová deska nějakou speciální izolační skladbu?( moje PD- 8 cm hutněný makadam+ 8 cm beton).Děkuji.
Petr

Ladislav Zevel

2009-02-18 06:23:06
Dobrý den,
základní deska žádnou speciální skladbu nepotřebuje. Na ni pak přijde hydroizolace, tepelná izolace, parozábrana, vrchní betonová nebo anhydritová deska s topnými kabely nebo topnými rohožemi.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace