Nefunkční rohož - lze nalézt/opravit vadné místo?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Nefunkční rohož - lze nalézt/opravit vadné místo?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Nefunkční rohož - lze nalézt/opravit vadné místo?

Marcel Zedníček

2023-03-11 12:26:41
Po instaci rohože (zalití do nivelace) mně jedna z rohoží okazuje odpor 0 Ohm (předtím měla správnou hodnotu).
Zapojené v elektrice zatím není - předpokládám že je kabel přerušený?? a nebude mít žádný odběr?? tak se nepozná kde je chyba?
Nebo je nějaká možnost zjistit v kterém místě je problém?
Dlažba zatím není, mám i detailní foto vedení rohože/kabelů před nivelací.
Také ještě nemám zaomítané přívodní kabely ve zdech, tak bych mohl zkusit "ufiknout" přívodní kabel u podlahy a změřit tam, jestli není problém v přívodním kabelu (ale moc tomu nevěřím)
Děkuji

Ladislav Zevel

2023-03-13 14:51:55
Dobrý den,
je rozdíl jestli jste naměřil 0Ω, to by znamenalo zkrat někde na začátku, pravděpodobně ve spojce. Naměřil jste nekonečno (∞), to by bylo přerušení kdekoli po trase.

Každopádně je možné nechat vyhledat místo závady odbornou firmou, která dokáže najít přímo místo přerušení.

Prodejce Vám jistě poskytne kontakt na firmu pro vyhledání.

S pozdravem

Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)

Marcel Zedníček

2023-03-14 13:10:43
ano, už jsem našel odbornou firmu. Měřák (už lepší) hlásí OL tzn. rozpojený drát. Odborník nabídl řešení - ale momentálně nemají čas a cena za lokalizaci min. 170 Eur (je to na SK).

Zároveň ale poradil ať zkusím odkrýt spoj kabelů , že tam by to viděl na 80%, případně koncovku kabelů .A když tam nic tak jedině oni s přístrojem.

Je to ale 5m2 místnosti, tzn. uvažuju i o variantě (když nespravím) vyfrézovat drážky a uložit do nich volný topný kabel (původní rohož je přes 2cm pod povrchem nivelace.
Nebo mydlíte že by bylo řešení dát novou rohož do lepidla dlažby??
Vyšlo by stejně jak zmíněných 170 Eur a bylo by vyřešeno. (lepidlo se bude dávat 8mm hřebenem). Jediné úskalí je to, že v této místnosti je 1 rohož v nivelaci funkční a tato druhá by byla v lepidle tzn. výš k povrchu - nedělalo by totom neplechu podlah.čidlo které by se řídilo podle teplot v části "v lepidle" zatímco druhá polovina místnosti by měla třeba teplotu trochu jinou?
Nebo ty 2cm uložení pro čidlo nehrají rolí?

Děkuji

Ladislav Zevel

2023-03-20 14:47:00
Dobrý den,
technik má pravdu. Nalomení spojky topného kabelu a studeného přívodu je více pravděpodobné, než poškození kabelu v průběžné části.

Frézování způsobí rozrušování stěrky, a to Vám nedoporučuji. Instalace nové topené rohože do vrstvy lepidla je samozřejmě možná a nijak se nebude ovlivňovat s rohoží uloženou ve stěrce 2cm pod ní.
Stěrka, lepidlo i dlažba se budou nahřívat jako celek a měření teploty ve spodní části skladby nebude mít negativní vliv.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace