Nefunkční regulace pid


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Nefunkční regulace pid.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Nefunkční regulace pid

Míra

2022-11-11 22:46:41
Dobrý den máme doma termostat Fenix TFT a nefunguje nám na něm regulace pid a je nový nebo jestli by jste mi napsal jak funguje regulace pid?
Mira

Ladislav Zevel

2022-11-12 10:44:42
Dobrý den,
základní myšlenkou PWM (Pulse-width modulation) je, že používá obdélníkovou vlnu střídající stav zapnuto a vypnuto v nastavené periodě, pro dosažení teploty, která by měla být stabilnější, než při hysterezní regulaci.
PID (PWM) regulace u termostatu Fenix TFT pracuje s pevným 10ti minutovým cyklem. Termostat zohledňuje životnost spínacího prvku (mechanické relé) a určení pro topné systémy, které mají postupný ohřev bez rychlých reakcí (postupný ohřev).
Podrobná dokumentace algoritmu není k dispozici a je na Vás, abyste případně posoudil, která metoda regulace ve Vašem konkrétním případě dosahuje přesnějších výsledků.

S pozdravem
Ladislav Zevel (www.podlahove-topeni.eu)

Míra

2022-11-14 17:32:22
Dobře děkuji. Dám příklad třeba teď mám na termostatu nastaveno 23°C a na termostatu 22,7 a pořád nezapíná a když dám regulaci ZAP/VYP tak mi přijde že zbytečně to moc natopi a než to spadne o ten stupeň tak je podlaha vychladla a natapi se zase od začátku? Mohl by být termostat rozbitý?
Mira

Ladislav Zevel

2022-11-15 07:54:27
Dobrý den,
termostat musí ve svém algoritmu zohledňovat obecné vlastnosti topných systémů. Z profesního pohledu na regulaci je špatné zbytečné přetopení, proto se při návrhu dává vždy přednost vlastnostem, které v pásmu proporciality (pár stupňů před dosažením teploty) brzdí a respektují akumulaci topných zdrojů. Závada to není. Je to jeho konstrukční vlastnost.

S pozdravem
Ladislav Zevel (tel.777 411 112 Po-Pá 8:00-16:00)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace