Zapojení


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Zapojení.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Zapojení

Milan

2022-01-27 18:53:05
Dobrý den,
lze zapojit podlahové topení aby fungovalo jak při nízkém tak vysokém tarifu. V případě, že ano tak prosím o schéma zapojení.

Děkuji
Milan P.

Ladislav Zevel

2022-01-31 10:51:06
Dobrý den,
zapojení bez blokování topidel ve vysokém tarifu je v rozporu s podmínkami pro přiznání sazeb.

Výtah z podmínek CEZ pro uplatnění sazby D 57d:
Odběratel musí zajistit technické blokování topných elektrických spotřebičů v dobách platnosti VT, kromě pohonu kompresoru tepelného čerpadla.

V sazbách, jejichž podmínkou je blokování topných elektrických spotřebičů nebo zařízení pro dobíjení elektromobilů, se za splnění této podmínky považuje technické řešení, které zajišťuje odpojení těchto spotřebičů a zařízení v souladu s podmínkami příslušné sazby. Zařízením pro dobíjení elektromobilů se rozumí elektrické zařízení s příkonem 3,7 kW a vyšším, které slouží pro dobíjení elektromobilů (zejména dobíjecí stanice, nebo vyčleněný zásuvkový okruh na dobíjení). Topným elektrickým spotřebičem se rozumí:
a) přímotopný elektrický spotřebič – zařízení sloužící pro vytápění, které přeměňuje elektřinu na tepelnou energii bez akumulace tepla,
b) akumulační elektrický spotřebič – zařízení sloužící pro vytápění, které přeměňuje elektřinu v tepelnou energii a ukládá ji do tepelného akumulátoru,
c) hybridní (smíšené) vytápění – vytápěcí soustava, která je složena z elektrické akumulační a přímotopné části,
d) vytápění s tepelným čerpadlem – vytápěcí soustava, u které je základním vytápěcím systémem tepelné čerpadlo s možným doplněním o další zdroj tepla pro krytí špičkových tepelných nároků. Tepelné čerpadlo je zařízení, které za pomoci kompresoru poháněného elektřinou mění teplo obsažené ve vzduchu, spodní a povrchové vodě nebo v půdě na teplo vhodné pro vytápění nebo ohřev užitkové vody. Tato technologie patří do kategorie obnovitelných zdrojů.


S pozdravem

Ladislav Zevel (tel.777 411 112 Po-Pá 8:00-16:00)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace