podlahové topení - diskuze / fórum - Topný kabel ve zděném sprchovém koutě


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topný kabel ve zděném sprchovém koutě

Kuba

2012-03-22 12:56:32
Dobrý den,
rekonstruujeme koupelnu v panelákovém bytě a hodláme na podlahu použít topný kabel. Dále jsme se rozhodli místo vany pořídit sprchový kout, ten však budeme zdít a musí být z důvodu vedení odpadu vyvýšen. Je možné do takovéhoto sprchového koutu přivést topný kabel aby byla vyhřívaná podlaha i ve sprchovém koutě?
Topný kabel již máme pořízen a jedná se o typ tenkého jednožilového kabelu s ochranným opletením typu ADSL1P a Termostat máme Aube TH132-AF (16A).
----------------------------------------
Kuba

Ladislav Zevel

2012-03-23 13:13:00
Dobrý den,
topný kabel s ochranným opletením lze použít i pod dlažbu do sprchového koutu. Topný kabel však nesmí procházet žádnou dilatační spárou, v které by se mohl v důsledku špatného odvodu tepla z pláště přehřát. Pokud je to možné, doporučuji umístit napojení topného kabelu na studený konec až do místa mimo sprchový kout.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Kuba

2012-08-07 10:14:05
Dobrý den,

nainstaloval jsem topný kabel, dle Vašich instrukcí, tedy že kabel neprochází žádnou dilatační spárou a napojení na studený konec mám mimo sprchový kout. Připojení kabelu je na 230V a zde nastává problém. Elektrikář mi sdělil, že pochybuje, že takto provedená instalace projde revizí. Že se jedná o velmi nebezpečné prostředí, jelikož v podstatě stojím ve vodě a jelikož se jedná o panelákový byt (což jsem v prvním příspěvku zapomněl zmínit) a panel prý pracuje a navíc máme sprchový kout vybetonovaný má obavy, že by mohlo dojít k napínaní kabelu a k poškození jeho izolace.

Ħetl jsem zde v jiných diskuzích, že dle stávající legislativy by neměl být problém, ale přeci jen si nejsem jistý zda to revizí projde.Mám topný kabel vedený i v podlaze v koupelně a poté smyčku do sprchového koutu a hrozí tedy, že nebudu moci použít ani vytápění podlahy v koupelně.

Je možné topný kabel na 230V nějakým způsobem převést na 12V?

Byl bych velice rád za jakékoliv rady, či připomínky.
Děkuji
----------------------------------------
Kuba

Ladislav Zevel

2012-08-09 10:13:33
Dobrý den,
topný kabel s celoplošným ochranným opletením je způsobilý pro instalaci i do takto náročného prostředí. Samozřejmě za splnění instalačních podmínek (nesmí prostupovat dilatací, musí být napájen přes proudový chránič 30mA).
Na panelových podlahách je v další vrstvě roznášecí betonový potěr, který by měl zajištovat pevný podklad pro instalaci.
Pokud je topná rohož nebo topný kabel instalován na tepelnou izolaci F-Board je schopna tato izolace některé drobné poruchy podkladu překlenout svojí pružností a to i díky jejím nalepením flexibilním lepidlem.

Přechod na napájení bezpečným napětím není technicky možné (ohmův zákon - změna výkonu při změně napětí).

Předpokládám, že s revizí ani s užíváním nebudou žádné komplikace, pokud byla instalace provedena bez závad a bylo provedeno měření izolačního odporu, které je vyžadováno i v záručních podmínkách a musí být zapsáno v záručním listě.

S podravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

jozef

2014-03-26 11:07:17
dobry den, stojim pred podobnym problémom ako kuba v predchadzajucom dotaze

chcem instalovat topnu rohoz warm tiles WTM42 i pod sprchovy kut bez vanicky, na tepelnu izolaci Isola
podla elektrikara pod sprchovym kutom je zona 0 kde sa nesmu montovat el.zariadenia, vraj to norma zakazuje
ja som take nikde nic nenasiel, viete mi prosim poradit ?

s uctou jozef
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace