podlahové topení - diskuze / fórum - elektrické podlahové topení -cena + výhody


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

elektrické podlahové topení -cena + výhody

Roman Kubíček

2009-11-25 15:38:06
Dobrý den, rád bych se zeptal na orientační cenu za elektrické podlahové akumulační vytápění kabelem + přímotopné ve dvou koupelnách cca 12m². Dům novostavba je projektován jako NED, 150m² užitné plochy, z toho 100 m² obytné plochy. Vychází mi cca 60 až 70 m² podlahové plochy pro vytápění. Tepelné ztráty do 6 kW. K dotápění bude používána horkovzdušná krbová vložka. Jsem nakloněn pro použítí tohoto systému. Nedělám hloupost? Děkuji za odpověĬ.
» http://r.kubicek@seznam.cz ----------------------------------------
Kubíček

Ladislav Zevel

2009-11-25 16:50:07
Dobrý den,
náklady na topný kabel pro akumulační vytápění budou přibližně 280 Kč/m2. Topné rohože a izolace F-board do koupelen vychází přibližně na 1200 Kč/m2. Myslím, že pro nízkoenergetické domy je to jedna z nejlepších voleb, kdy pořizovací náklady tohoto řešení jsou velmi příznivé, životnost tohoto topného systému je skutečně nepřekonatelná. S tímto řešením nemáte do budoucna starosti, nemusíte zajiššovat pravidelnou údržbu, ani není potřeba systém nějak obsluhovat. U nízkoenergetických staveb jsou i provozní náklady velmi rozumné a proto jsem přesvědčený, že je důležité tuto možnost vytápění určitě důsledně zvážit.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Roman Kubíček

2009-11-27 13:14:28
Zatím jsem počítal tepelné ztráty versus tepelný výkon +10% + odhadovanou el.spotřebu (ohřev vody, el. spotřebiče, el. čerpadlo)
a musím říct, že to vychází velmi dobře. Vzhledem k tomu , že Temelín budu mít takřka pod okny, bude to i stylové. Jen bych to rád viděl v praci i s hodnocením uživatelů.
Děkuji
R. Kubíček
----------------------------------------
Kubíček

Ladislav Zevel

2009-11-28 10:57:15
Dobrý den,
souhlasím s Vámi, určitě by pro nás bylo vhodné, aby se tady rozepsali naši zákazníci. Jejich názory by byli pro nás velkou reklamou. Zřejmě se však k nám po samotné realizaci už nevrací. Proto bych i já tímto požádal o jejich názor. Já sám vytápím dům elektrickým podlahovým vytápěním a jsem moc spokojený. Nestává se nám, že by nás zpětně oslovili zákaznící s tím, že jejich volba nebyla ta správná.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Roman Kubíček

2009-12-01 13:15:14
Děkuji Vám za odpověĬ, jak bude hotová kompletní projekce domu budu Vás kontaktovat pro nabídku realizace podlahového topení.
Přeji hezký den
Roman Kubíček
----------------------------------------
Kubíček

Jana Bartošová

2009-12-03 21:41:31
Dobrý den, rekonstrujeme koupelnu a wc ve starém domě. Váhám zda použít topné kabely nebo topné rohože. Zatím bychom el. vytápění používali hlavně k temperaci. Koupelna měří 7.2m² a wc 2.34m²
Nevím zda v budoucnu budeme využívat dům k trvalému bydlení. Zajímaly by mě pořizovací náklady - náklady na vytápění/temperování. Děkuji J. Bartošová
----------------------------------------
Jana

Vaverka Arnošt

2010-04-27 12:37:56
Dobrý den
stavíme domek a stojíme před vážným rozhodnutím.Podlahové topení bychom rádi,ale nastává otázka jaké.Každý hájí to své.Vím,že rozhoduje cena,ale na druhé straně je zdraví.My se čistě pocitově přikláníme k elektrickým rohoží.Strýček z Kanady nám to vymlouvá.Tam je to prý již od roku 1985 zakázáno.A prý to působí negativně na organismus ( odporové záření ) Já si ale myslím,že v dnešní době je na vše pamatováno a rohože jsou odporově chráněny.Prosím vás o váš názor a pokud možno radu,která nám pomůže se rozhodnout.
Děkuji Vaverka
----------------------------------------
Vaverka

Ondráček Lubomír

2010-08-13 21:51:02
Chystáme se provádět rekonstrukci kuchyně a dávat novou dlažbu a zároveň řešit vytápění kuchyně elekrickým podlahovým vytápěním,ale obavu zda se dosáhne potřebné teploty.Velikost kuchyně je 12m2 a výška 2,64m.Prosím o váš názor a radu zda podlahové elekrické topení jako samostatný zdroj tepla bude pro tuto kuchyň dostačovat.
Děkuji Ondráček
----------------------------------------
Ondráček

Ladislav Zevel

2010-08-18 12:26:41
Dobrý den pane Ondráčku,
rozhodujícím údajem jsou tepelné ztráty, které lze vypočítat na základě staveních konstrukcí a velikosti. Pokud nemáte tepelné ztráty, lze požadovaný výkon pouze odhadnout.

Odhaduji podle velikosti tyto výkony:

1. nízkoenergetický dům - 720W
2. stavba r.1995 - r.2000 - 1200W
3. neizolovaná stavba s vysokými tepelnými nároky - 2000W

Vypočítejte plochu, kde se bude instalovat podlahové topení a vynásobte výkonem 100W/m2 nebo 160W/m2. Pokud výkon odpovídá mému odhadu, může podlahové topení plnit funkci jediného zdroje tepla v místnosti.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

krupil

2011-04-18 18:47:08
Jsme před dokončením projektu jednopodlažního domku o užitné ploše 120m2. Chtěli bychom el. podlahové topení doplněné krbovou vložkou s tepelnými rozvody. Myslím si, že do pokojů je ideální kabelové a koupelen rohože v zádvěří nevím. Podlahová krytina bude dřevěná plovoucí a keramika. Prosím o radu jestli uvažuji správně a jestli projektujete topení.
Děkuji
Roman
----------------------------------------
Roman Krupil

Ladislav Zevel

2011-04-20 17:30:38
Dobrý den,
ideální je použít nejvhodnější technologii pro konkrétní plánovanou podlahovou krytinu.
Pokud budete dělat lité anhydritové podlahy, doporučuji do místností s dlažbou zalití topného kabelu do anhydritu.
Do koupelny je vhodné použít izolační desky F-Board pro odstínění akumulace a ně instalovat topné rohože s výkonem 160W pro dosažení rychlého ohřevu na dostatečnou teplotu a z toho plynoucí komfort krásně teplé podlahy.
Pro místností s plovoucí podlahou jsou nejvhodnější topné fólie, které jsou přímo pod lamelami plovoucí podlahy. Kročejová izolace je pod topnou fólií a proto není zábranou pro prostup tepla.

Doporučuji požádat projektanta stavby o výpočet tepelných ztrát jednotlivých místností na základě kterých Vám rádi zpracujeme technickou a cenovou specifikace elektrického podlahového topení včetně regulace.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Petr Trnka

2012-03-01 19:32:51
Bydlíme ve starším zatepleném RD.
Topení máme řešené radiátory a topíme bud elektrokotlem,anebo krbovými kamny.(teplá voda jde do všech radiátorů ve všech místnostech)
Nejvzdálenější místnost(ložnice) je ale studenější a tak řešíme jak ji lépe vytopit.
Bud přidat další radiátor(nevím zda nebude potřeba silnější čerpadlo na elektrokotli),nebo teplovodním podlahovým topením(tzn.nejenom rozebrat podlahu,ale i snížení výšky místnosti - podlaha bude muset být vyšší a možná bude potřeba i silnější čerpadlo na elektrokotli a možná i nová podlaha) anebo přemýšlíme o elektrickém podlahovém vytápění,resp. o topných foliích.
To by zřejmě znamenalo pouze rozebrat podlahu a snad ji půjde zpětně použít.
Místnost má cca 12m² a její výška je 2m.
Prosím o radu co jsi o tom myslíte a co by jste případně doporučil.
Děkuji.
----------------------------------------
Petr Trnka

Petr Trnka

2012-03-01 19:34:21
Ještě bych se chtěl zeptat kolik by topné folie do ložnice stály.
Děkuji.
----------------------------------------
Petr Trnka

Ladislav Zevel

2012-03-07 17:28:24
Dobrý den,
topné fólie pod plovoucí podlahu jsou při rekonstrukci nejlepším řešením z pohledu nákladů na pořízení a také nejmenší pracností.

Pořízení je v cenách od 600 - 850Kč/m2.


S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

karel hloch

2012-07-01 19:58:53
dobrý den , přátelé. Hceme v příštím roce stavět dům od RD styl ostrava. disposičně 6 + 1 s Garáží o obytné ploše cca 220. Doporučily byste do tohoto domu elektrické podlahové vytápění ? A jestli tento typ domu někdo má s tímto typem vytápění at se prosím ozve. Děkuji.
kadlik 602 747 869
----------------------------------------
kadlik

Jarka Salabová

2013-02-27 07:46:53
Dobrý den,chystáme rekonstrukci kuchyně a ráda bych el.podlahové topení.Prosím o radu, je lepší na něj plovoucí podlaha nebo dlažba?
Děkuji za odpověĬ.S pozdravem Salabová

Ladislav Zevel

2013-02-27 11:15:12
Dobrý den paní Salabová,
elektrické podlahové topení lze bez problému instalovat jak pod dlažbu tak i pod plovoucí podlahu.
Pod dlažbu lze instalovat vyšší výkon a tedy podlaha může do prostoru předat více tepla. Proto je potřeba posoudit pro jaký účel chcete elektrické podlahové topení instalovat. Pokud jej chcete pro pocit teplé podlahy je výběr čistě jen na Vás pro jakou krytinu se rozhodnete. Pokud má podlahové topení sloužit jako vytápění místnosti je nutné odhadnout tepelnou ztrátu místnost (kolik tepelné energie je potřeba dodat při venkovní teplotě cca -15°C) a porovnat s plochou určenou pro instalaci podlahového vytápění a její možný výkon na m2.

Prakticky bych doporučil raději kvalitní dlažbu, u plovoucí podlahy se časem povrch poškodí díky občasnému upadnutí nějakých předmětů a je nutná výměna. Kvalitní tvrdá dlažba přežije pády nožů, talířů,.. a tak je to povrch daleko dlouhodobější.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel

Aneta J.

2013-09-23 20:56:34
Dobrý den, chtěla bych prosím poradit ohledně našeho rozhodnuti o vytápění domu, hlavně zda to tak lze udělat. Náš domek bude mít rozlohu cca 130m2, chtěli bychom vytápění řešit kamny na pelety s rozvaděčem na teplou vodu do podlahy - teplovodného vytapení tedy. Současne ale budeme mit elektrokotel, tedy by nam vyhovovalo aby šlo ohřat vodu v zasobníku elektrikou i tedy krbem(kamny). Nevim jestli jsem to spravne vysvětlila ale chtěla bych vědět zda je to mozne takto to řešit.

Předem dekuji
----------------------------------------
Aneta j.

Pavla W

2013-11-28 08:46:51
Dobrý den, elektrické podlahové topení - rohože mám v domku všude již 5 let, jednak pod dlažbou ale i pod plovoucí podlahou. Místnosti jsou dost velké - 8x6 m - mám termostaty ve všech místnostech a jsem velmi spokojená. Domek je dobře zateplen a i při velkých mrazech vytápění na 23 st. stačí . Mohu si přitopit v kamnech, ale nepotřebuji to. Spotřeba el. není velká. Pokládám toto topení za ideální - dlažba se nahřeje a dlouho drží.
----------------------------------------
pavla w

lukas

2014-01-08 20:14:02
Zdravim vsechny opravuji starsi domek a vubec netusim jak se rozhodnout na vodni podl.top. Nme uz nezbyva dost mista tak bych se priklanel k eletrickemu ale jaky je rozdil mezi rohozemi foliema a kabelem? Jak zpocitat co mam koupit? Budu do podlahy davat 6cm polistyrenu a 6cm betonu do kazde mistnosti musi byt priveden zvlast kabel z rozvadece??nebo se to pripoji do zasuvky? Jako hlavni topeni budu mit elektro kotel a popripade krb z vymenikem ale kdyz nebudu topit tak by to vytapela eletrika . Budu mt nizky tarif. ale co je lepsi ? Topyt eletrokotlem? Nebo temi rohozemi? Dum ma celkem 100m2 kolik bych asi platim rocne?? Vym zpousta otazek𼘁 ale budu moc rad za kazdou radu i tu nejmensi dekuji mnohokrat 𼑍
----------------------------------------
lukas

Ladislav Zevel

2014-01-09 09:36:08
Dobrý den,
přikládám text popisující nevýhody řešení s elektrokotlem a také reálné náklady na vytápění u konkrétní stavby:
» http://www.elektricke-topeni.cz/10,0,Elektrokotel-proc-ne.html

Ladislav Zevel

2014-01-09 09:37:13
na Vaše otázky odpovídá tento text:
» http://www.podlahove-topeni.eu/obecne-informace-priprava-vyber-a20

Ladislav Zevel

2014-01-09 09:40:58
V případě zájmu nás kontaktujte, rádi Vám zpracujeme technickou a cenovou specifikaci na realizaci elektrického podlahového topení a to včetně instalace nebo dodání pro svépomocnou instalaci.

S pozdravem
Ladislav Zevel
» http://www.podlahove-topeni.eu/kontakty-a16

lukas

2014-01-12 15:30:54
Dobre prostuduji to pecliveji a dam vedet co jsem si vybral a jak jsem spokojeny:)dekuji

----------------------------------------
lukas

Jakub R

2014-01-17 09:23:22
Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat, jak je to s podlahovým topením u dřevěných podlah. Velmi mne zaujala podlaha ze dřeva IROKO (http://www.empiri.cz/iroko-prkno/). nejde mi ani tak o technické informace, jako spíš o cenu. Jde o obývací pokoj o výměře 25 m2.

Ladislav Zevel

2014-01-17 14:19:32
Dobrý den Jakube,
pod dřevěné podlahy tohoto typu jsou vhodné topné fólie o výkonu 60W/m2, kde je cena od 620 Kč s DPH za m2.

S pozdravem
----------------------------------------
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace